Oglasi - Advertisement

Kod nas u regiji još uvijek skoro svaka kuća ili stan na svojim prozorima ima zavjese koje uljepšavaju prostor u kojem provodimo najviše vremena a uz to skrivaju unutrašnjost našeg doma.

Sadržaj se nastavlja nakon oglasa

Kako vrijeme prolazi, zavjese imaju tendenciju da izblijede i u boji i u mirisu. Možda ćete na kraju primijetiti da su vaše lijepe bijele zavjese dobile žućkastu nijansu. Imamo izvrsnu preporuku za jednostavno izbjeljivanje zavjesa. Ova jednostavna metoda izbjeljivanja koristi samo dva svakodnevna kućna sastojka za namakanje zavjesa u navedenom redoslijedu. Započnite temeljitim brisanjem prašine sa zavjesa. Zatim ih uronite u toplu vodu na 10 minuta kako biste uklonili svu prašinu.

Zatim isperite zavjese čistom vodom. Pripremite smjesu koristeći toplu vodu i dodajte 6 žlica soli, ostavite zavjese da se namaču još 10 minuta. Ponovno isperite svježom vodom. Zatim pomiješajte 2 žlice octa s vrućom vodom i ostavite da zavjese odstoje u ovoj otopini dodatnih 10 minuta. Na kraju stavite zavjese u perilicu i objesite ih da se osuše. Sol također može pomoći posvijetliti različite tkanine, poput posteljine. Međutim, posteljina treba dulje vrijeme namakanja i zahtijeva veću količinu soli za učinkovite rezultate.

Ova tehnika, koju su njegovale naše bake, izdržala je test vremena. Nakon pranja vaše će rublje blistati od svježine! Ovi nezaboravni savjeti naših baka zaista su neprocjenjivi! Za jako zaprljane zavjese savjetuje se da ih prije pranja potopite u mješavinu vode i sode bikarbone ili deterdženta za pranje rublja. Pomiješajte oko 5 litara vode u posudi s paketićem sode bikarbone ili praha.

Ostavite zavjese da se namoče u ovoj otopini preko noći, a zatim ih sljedećeg jutra operite u perilici rublja. Ocat je poznat po svojoj učinkovitosti u borbi protiv bakterija i neutraliziranju neugodnih mirisa. Učinkovito uništava klice i rješava čak i najtvrdokornije mrlje. Da biste iskoristili ovu metodu, pomiješajte pola čaše octa s 10 litara vode i ostavite zavjese da se namaču u otopini otprilike 10 sati. Nakon što to vrijeme istekne, operite zavjese i objesite ih na karnišu da se potpuno osuše. Dodavanje octa u perilicu može biti korisno, osobito za pranje zavjesa; samo dodajte 1/2 šalice octa.

Osim toga, ljuske od jaja mogu poslužiti kao koristan alat za čišćenje umrljanih zavjesa. Jednostavno ih stavite u vrećicu za pranje i bacite vrećicu u bubanj perilice rublja. Prvo savijte zavjese u kvadrate i stavite ih unutra. Zatim dodajte odgovarajući deterdžent i nježno ih operite. Iako je teško za povjerovati, ova se metoda pokazala vrlo učinkovitom! Da biste posvijetlili zavjese, možete upotrijebiti i sok od limuna.

Kisela svojstva limuna dobro djeluju na uklanjanje žutih mrlja i vraćanje svijetle bijele nijanse zavjesama dok istovremeno uklanja sve neugodne mirise koje su možda upile. Iscijedite sok od jednog limuna u zdjelu napunjenu toplom vodom i uronite zavjese u smjesu koju ste napravili. Za zavjese koje su jako zaprljane, možda ćete ih htjeti ostaviti da se namaču preko noći.

Za manju prljavštinu, dovoljno ih je nekoliko puta namočiti. Nakon toga ih pažljivo ocijedite i stavite na sunce, gdje će sunčeva svjetlost pojačati djelovanje limunovog soka. Kako se zavjese mogu učinkovito očistiti? Posljednjih sezona zavjese su stekle značajnu popularnost. Ova elegantna opcija lijepo pristaje modernim interijerima. Iako su praktični i udobni, preporučljivo je izbjegavati ih prečesto pranje kako biste spriječili oštećenje. Redovito brisanje prašine vlažnom krpom i prozračivanje zavjesa ključno je za uklanjanje eventualnih neugodnih mirisa.

  • Čišćenje zavjesa može biti izazovan zadatak. Preporučljivo ih je prati ručno u mlakoj vodi, koristeći nježna i specijalizirana sredstva za pranje. Preporuča se vješanje zavjesa dok su još mokre ili blago vlažne. Alternativno, ako etiketa dopušta, možete ih prati u perilici rublja. Metoda koju odaberete uvelike ovisi o vrsti tkanine koja se koristi. Ako imate zavjese s metalnim prstenovima, postupak pranja ostaje isti kao i za one bez prstenova. Samo pazite da koristite posebnu vrećicu za pranje rublja ili standardnu ​​jastučnicu kako biste zaštitili metalne dijelove tijekom pranja.

Udarci o bubanj perilice mogu oštetiti perilicu i predstavljati opasnost od ozljeda. Ručno pranje ove vrste zavjesa slično je čišćenju običnih zavjesa. Namočite tkaninu u toplu vodu, stavite odgovarajući deterdžent i nježno operite, pazeći da osjetljive tkanine ne trljate prejako. Koja je najučinkovitija metoda za čišćenje zavjesa od voila? Voale je lijep, lagan i dobro izrađen materijal, što ga čini popularnim izborom za obradu prozora. Izgleda posebno upečatljivo kada je pravilno obješen.

Međutim, ima tendenciju da se prilično brzo zaprlja. Preporučljivo je rublje prije pranja namočiti u mješavini vode i deterdženta za posuđe kako biste uklonili sve ostatke s osjetljive tkanine. Jedna ključna smjernica koju treba imati na umu je započeti s toplom vodom, izbjegavajući visoke temperature. Dodajte malo tekućeg deterdženta u vodu i nježno promiješajte sastojke.

Zavjesa se može objesiti samo na tom određenom mjestu. Nakon što ga ostavite da se namače sat vremena, možete ga staviti u perilicu rublja na nježni ciklus, po mogućnosti odabirom opcije “ručno pranje” ili “osjetljive tkanine”. Osim toga, najbolje je izbjegavati upotrebu jakih sredstava za čišćenje koja mogu oštetiti materijal.

Preporučujemo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here