Oglasi - Advertisement

Prije tri desetljeća Debra Godard kupila je prsten na buvljaku za samo 10 funti (oko 1200 dinara), potpuno nesvjesna da će ta naizgled trivijalna odluka bitno utjecati na njezin život. Nije ni slutila da će uskoro odustati od držanja prstena u kutijici i naposljetku zaboraviti na njega.

Sadržaj se nastavlja nakon oglasa

  • Glavni lik danas je Debra Godard, britanska glumica koja ima 55 godina. Tek nakon što je njena majka postala žrtva prijevare, izgubivši cijelu životnu ušteđevinu, Debra se sjetila prstena koji je kupila prije trideset godina. Kako bi olakšala neke od poteškoća s kojima se susreće njezina starija majka, Debra je odlučila prodati brojne svoje stvari, uključujući i dotični prsten. Noseći prsten zlataru, nadala se da je dobio barem neku vrijednost, samo da bi naišla na njegovo iznenađenje.

Na rubu nesvijesti, upitao ju je shvaća li pravo značenje prstena, otkrivajući da je to zapravo dijamant. Debra je osjetila navalu uzbuđenja ne samo zbog njegove gotovo besprijekorne kvalitete već i zbog implikacija posjedovanja takvog dragulja. Cijelu je noć provela u nemirnom razmišljanju o svojim izborima, zbog čega nije mogla zaspati. Naposljetku, odlučila ga je prodati preko prestižne aukcijske kuće “Sotheby’s”, koja ga je procijenila na nevjerojatnih 844.000 eura.

  • Nakon odbitka troškova dražbe, uspješno joj je osigurao pozamašnu svotu od 536.000 eura. S ovim novostečenim bogatstvom razmazila je majku luksuznim odmorom na Barbadosu, kupila ulaznice za nezaboravne koncerte Toma Jonesa i Celine Dion u Las Vegasu, a čak si je priuštila i ekstravagantnu bundu.

DODATNI TEKST:

Veći fokus na higijenu povezan je s porastom alergija, dijabetesa i autoimunih poremećaja. Kako bi se riješili problemi s alergijama, stručnjaci predlažu različite pristupe, uključujući dopuštanje pasa unutra, ljubljenje i konzumiranje hrane koja je pala na pod. Iako se može činiti nelogičnim, ove metode nisu nužno pogrešne. Da bi se shvatio zabrinjavajući porast i raširenost alergija, potrebno je uzeti u obzir stajališta stručnjaka o njihovim glavnim uzrocima u suvremenom društvu.

  • Mladi pas. Stručnjaci sugeriraju da je moderna usredotočenost na čistoću dovela do nedovoljne izloženosti ključnim komponentama potrebnim za učinkovit rad našeg imunološkog sustava. Alergijske bolesti su u našoj zemlji poprimile razmjere epidemije. Sadašnja generacija djece svjedoči značajnom porastu alergija, poput astme, ekcema, intolerancije na hranu i peludne groznice.

Stručnjaci navode da pojava ovih problema raste iz godine u godinu, a predviđanja sugeriraju da će se do 2021. godine gotovo svako dijete suočiti s ovim izazovom od rođenja. Doktorica Gorana Isailović, alergolog i dermatovenerologinja, porast broja oboljelih pripisuje nekoliko čimbenika, poput suvremenog načina života, povećane čistoće i života u pretjerano zaštićenom okruženju.

  • Ističe da u današnjem svijetu djeca nemaju priliku slobodno se igrati vani, a roditelji su postali previše fokusirani na održavanje čistoće. Posljedično, djeca propuštaju vitalne mikrobe neophodne za razvoj njihovog imunološkog sustava. Iako je održavanje čistoće svakako važno za zdravlje, dr. Isailović naglašava da je izloženost određenim nečistoćama ključna i za opće dobro.

Razmislite o dovođenju psa u svoj dom! Kao liječnica, ona je dio tima medicinskih stručnjaka koji preporučuju roditeljima djece s ekcemom da razmisle o nabavi psećeg društva, jer to može pomoći u smanjenju vjerojatnosti kasnijeg razvoja astme. Doktor Isailović navodi da je ovaj tretman uspješno završilo 70 djece. Istraživanja pokazuju da rana interakcija s kućnim ljubimcima, posebice psima, prije treće godine može uvelike smanjiti vjerojatnost da će djeca razviti alergije.

  • Ovaj se učinak događa jer odgajanje uz psa rano upoznaje djecu s prljavštinom i bakterijama, što pomaže u jačanju njihova imunološkog sustava. Posljednjih godina došlo je do smanjenja izloženosti bakterijama tijekom dojenčadi, što je rezultiralo porastom slučajeva alergija. Prisutnost korisnih bakterija u crijevima djece može smanjiti šanse za razvoj ovih bolesti. Jednostavno pokretanje tema kao što su plastika, mobiteli i Wi-Fi može izazvati snažne reakcije! S druge strane, dr. Branimir Nestorović, alergolog Klinike za dječje bolesti u Tiršovoj, sugerira da su se kao okidači alergijskih reakcija pojavili neobični čimbenici.
Preporučujemo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here