Mnoge žene i djevojke su danas sklone podvrgavanju svog tijela raznim operacijama i zahvatima da se podmlade. Dosta ih čak nosi odjeću upitne prikladnosti da bi djelovale mladoliko. Danas otkrivamo kako se jedna slavna ličnost predstavlja javnosti u poodmakloj dobi.
- Verica Rakočević, modna dizajnerica koja je graciozno nadmašila 78 godina, zrači vječnom energijom koja budi sjećanja na pedesete godine prošlog stoljeća. Njezin besprijekoran izgled i beskrajna vitalnost jasno su vidljivi.
Nedavno je, međutim, njezin izbor stajlinga izazvao značajan interes javnosti. Popriličnu raspravu izazvala je fotografija koju je objavila na kojoj je u raskopčanom sakou, košulji ili grudnjaku. Ova odvažna slika bila je popraćena dubokom porukom: “Prigrlite svoje autentične emocije, čak i ako se nađete sami u njima”, snažan citat Henrija Michauxa.
Jedan obožavatelj, impresioniran njezinim besprijekornim osjećajem za stil, nije mogao a da ne upita njezinu tajnu za postizanje bezvremenskog izgleda. Verica je pozornost javnosti privukla prije više od deset godina kada se udala za tri desetljeća mlađeg skladatelja Veljka Kuzmančevića. Tijekom godina postali su jedan od najomiljenijih parova u središtu pozornosti.
- Prihvaćajući protok vremena, Verica se njime ponosi, bez obzira na primjetan dobni jaz. Ova perspektiva je vidljiva na neobrađenim fotografijama koje dijeli na svom Instagramu, prikazujući njezinu istinsku ljepotu bez ikakvih Photoshop poboljšanja.
Smatram da je prilično zabavno kada se razgovori pokreću na temu starosti. Čini se da za žene tema starosti ima značajnu težinu, često sa sobom noseći oštre osude. Smatram da je prilično bez poštovanja kada me se naziva “bakom”, unatoč tome što sebe smatram živahnom i energičnom. Iako duboko cijenim svojih šest divnih unučadi, biti označena kao “baka” može biti obeshrabrujuća za ženu u četrdesetima.
Suosjećam sa svim ženama koje dijele taj osjećaj. Zanimljivo je da se muškarce u pedesetima rijetko naziva djedovima. Oznaka baka i djed trebala bi biti rezervirana za one koji stvarno imaju unuke. Autentična mladost nije definirana proživljenim godinama, već životnim žarom i kreativnim kapacitetom. Kako je mudro primijetio Rakočević, mladost je u osnovi stanje duha.
DODATNI MATERIJAL:
U tim regijama pojedinci se često rugaju Englezima zbog njihove velike konzumacije čaja. Unatoč tome, čaj je vrlo koristan za ljudski organizam i služi kao daleko bolja alternativa kavi u kojoj toliko uživamo.
Godine 1770. kapetan James Cook i njegov tim istraživača iz Britanske kraljevske mornarice došli su do značajnog otkrića o ljekovitim svojstvima biljke čajevca, koja se znanstveno naziva Melaleuca alternifolia. Ovo značajno otkriće dogodilo se tijekom njihova istraživanja australske obale, u blizini onoga što je sada živahni grad Sydney.
- Dok su prolazili ovim prostranim kontinentom, naišli su na brojna visoka stabla s lišćem koje je ispuštalo ugodan i mirisan miris. Starosjedilačko stanovništvo Australije, poznato kao Aboridžini, kroz povijest je dijelilo opsežne priče o ljekovitim svojstvima ovog drveća.
Stoljećima su listovi čajevca cijenjeni i korišteni za liječenje posjekotina i ozljeda. Prema aboridžinskoj tradiciji, kada se znatna količina ovog lišća doda u obližnje lagune, ulje u njima proizvodi iznimnu ljekovitu tvar. Ob Oblozi napravljeni od ovih listova pokazali su se prilično učinkovitima protiv niza kožnih infekcija, čak i težih vrsta. Kad je saznao za ljekovita svojstva stabla, kapetan Cook ga je nazvao “stablo čaja”.
U 19. stoljeću, kada su se Europljani počeli doseljavati u Australiju, čajevac je stekao popularnost u tradicionalnoj medicini, posebno zbog svoje učinkovitosti u liječenju rana, opeklina i raznih kožnih bolesti. Tijekom sljedećih desetljeća 1970-ih i 1980-ih, uspostavljene su plantaže za stabla čaja kako bi se olakšala masovna proizvodnja ulja čajevca.
Impresivna učinkovitost ulja čajevca, znanstveno poznatog kao Melaleuca alternifolia, poboljšala je njegov status vrlo željenog prirodnog antiseptika. Studije pokazuju da je ovo eterično ulje nevjerojatnih trinaest puta jače od fenola, koji se prije smatrao konvencionalnim antiseptikom. Značajno je da je ovo ulje potpuno netoksično i posjeduje izvanrednu sposobnost izbjegavanja iritacije kože.