Oglasi - Advertisement

Dr. Daniela Egger ističe da je jedan od uzroka masne jetre višak kilograma. Na TikToku je predložila prirodni napitak za koji tvrdi da bi mogao pomoći u rješavanju ovog zdravstvenog problema. Za napitak koji se bori protiv masne jetre i nakupljanja toksina koji ometaju njezin pravilan rad sakupite ove sastojke: sok od tri svježe iscijeđena limuna, šalicu nasjeckanog peršina, pet stabljika i šest čaša vode.

Sadržaj se nastavlja nakon oglasa

  • Sve sastojke dobro sjediniti. Specijalist naturopatije ili holističke medicine savjetuje da ovu mješavinu pijete na prazan želudac tri puta dnevno u trajanju od tri dana. Nakon toga, pauzirajte u trajanju od sedam do deset dana prije nastavka ciklusa prema potrebi. Izraz masna jetra, ili steatoza jetre, opisuje značajno nakupljanje masti u jetrenim stanicama, također poznatim kao hepatociti.

Ovo stanje obilježeno je određenim simptomima i uzrocima, ali nema očitih znakova oštećenja jetre ili fibroze. Najrašireniji i najmanje teški oblik bolesti jetre uzrokovane alkoholom je alkoholna masna jetra, koja je gotovo uvijek reverzibilna. Teže varijacije alkoholne bolesti jetre uključuju alkoholni hepatitis i alkoholnu cirozu jetre.

  • Drugi tip, koji se naziva nealkoholna masna bolest jetre, odnosi se na steatozu jetre koja se javlja kod pojedinaca koji ne konzumiraju značajne količine alkohola i javlja se bez oštećenja stanica ili fibroze. Ovo stanje obično se odnosi na metaboličke čimbenike i smatra se najlakšom varijantom u ovoj kategoriji bolesti. Vjerojatnost da ćete doživjeti cirozu ili zatajenje jetre je mala, s tim da je vjerojatnost da ćete razviti cirozu ili zatajenje jetre samo jedan posto.

To je razlog zašto 15 posto teških slučajeva nealkoholne masne bolesti jetre, koja se naziva nealkoholni steatohepatitis, napreduje do ciroze i ponekad može dovesti do primarnog raka jetre. U slučaju dugotrajnih konzumenata alkohola, 20 posto će doživjeti cirozu jetre, što označava uznapredovalu fazu alkoholne bolesti jetre. Nadalje, tri do pet posto slučajeva u ovoj posljednjoj kategoriji dovodi do težih stanja, kao što je nealkoholni steatohepatitis.

DODATNI SADRŽAJ

Nastanak pijeska u bubrezima događa se postupno i često bez upozorenja, što u konačnici rezultira ozbiljnom, onesposobljujućom nelagodom u donjem dijelu leđa, osobito kada uzrokuje upalu ili se nakuplja u velikim količinama. Bubrežni pijesak utječe na osobe svih spolova, ali je tri puta češći kod muškaraca nego kod žena; usprkos tome, posljednjih je godina zabilježen porast slučajeva među ženama.

  • Čimbenici koji doprinose ovom porastu mogu uključivati ​​promjene u prehrani, pretilost i povišeni krvni tlak. Ovo stanje obično prevladava u regijama definiranim suhom i vlažnom klimom, osobito tamo gdje u prehrani dominiraju sol i mesni proizvodi. Tipično se manifestira kod osoba u dobi od 30 do 50 godina, sa stopom recidiva od oko 50 posto unutar prvih pet godina nakon dijagnoze.

Osim toga, važno je naglasiti da se značajan dio pojedinaca može susresti s različitim razinama oštećenja bubrega. Koja se metoda otkrivanja koristi? Obično se prisutnost pijeska u bubrezima slučajno otkrije tijekom rutinskih ultrazvučnih pregleda abdomena ili urinarnog trakta. Pacijenti često ne spominju nikakve simptome, osim moguće težine u donjem dijelu leđa.

  • Postoji pet pokazatelja koji ukazuju na prisutnost pijeska u bubrezima. Nakon što se taloži, pijesak može imati sljedeće karakteristike: nelagoda u donjem dijelu leđa ili sa strane može se pojaviti kao stalna tupa bol ili akutni osjećaj, osobito kada se pijesak pomiče kroz mokraćni trakt. Daljnje indikacije sastoje se od čestih nagona za mokrenjem u malim količinama, zamućenog urina koji bi mogao pokazivati ​​tragove krvi i bolnog ili peckajućeg osjećaja tijekom mokrenja, koji se obično javlja kada se pijesak kreće urinarnim traktom.

Osim toga, iritacija ili bol u urinarnom traktu mogu dovesti do mučnine ili povraćanja. Iako ovi simptomi mogu upućivati ​​na postojanje pijeska u bubrezima, oni također mogu označavati druge probleme povezane s bubrezima. Treba odmah potražiti liječničku pomoć ako se pojave ovi simptomi.

  • Koji je smisao prevencije? Bitno je osigurati odgovarajuću hidrataciju, uz preporučenu dnevnu konzumaciju od najmanje dvije do tri litre. Ova tekućina pomaže u ispiranju pijeska i sprječava njegovo nakupljanje. Osim toga, preporuča se sudjelovanje u fizičkim vježbama poput vožnje bicikla i penjanja uz stepenice kako bi se lakše uklonio pijesak. Za borbu protiv infekcije preporučuju se razni čajevi, posebno oni od peteljki grožđa, brusnica i višanja. Iako je najbolje izbjegavati alkohol, umjerena konzumacija piva je dopuštena zbog njegovog diuretičkog djelovanja.
Preporučujemo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here