Oglasi - Advertisement

U zimskim mjesecima štakori pokazuju visoku razinu aktivnosti i ne spavaju. Uporno traže hranu i sposobni su za brzo kretanje, čak iu snježnim uvjetima. Često se okupljaju u skupinama dok traže udobna mjesta koja im pružaju prehranu. Oni koji obično žive u urbanim područjima, portal lyubimaya preporučuje posebne mjere kako bi ih odvratili od toga da vaš dom postane njihovo stanište. Ovi glodavci mogu pristupiti i najsitnijim otvorima, a prisutnost takvih susjeda općenito nije dobrodošla.

Sadržaj se nastavlja nakon oglasa

Sljedeće preporuke pomoći će vam u uklanjanju ovih nepoželjnih stanovnika. Što ih tjera da traže utočište u našim domovima? Tijekom hladnijih mjeseci naše se kuće pretvaraju u utočišta za glodavce u potrazi za toplinom i hranom. Njihove akutne olfaktorne sposobnosti omogućuju im otkrivanje niza prehrambenih artikala koji su obično prisutni u kuhinjama i u našim životnim prostorima. Ovi glodavci konzumiraju raznoliku hranu, poput kruha, brašna, pšenice, slatkiša, pa čak i hrane za kućne ljubimce. Oni grade skloništa od papirnatih ili plastičnih vrećica i grade gnijezda koja općenito mjere između 15 i 20 centimetara u promjeru.

Česta mjesta za skrivanje sastoje se od prostora iza hladnjaka, ispod sofa, u blizini radijatora ili čak ispod kreveta. Kako bi se spriječila njihova prisutnost, mogu se upotrijebiti kuglice naftalina koje bi se trebale postaviti na područja gdje su otkriveni znakovi aktivnosti glodavaca. Savjetuje se oprez, osobito u kućanstvima s kućnim ljubimcima, jer te životinje mogu progutati kuglice naftalina. Među metodama za suzbijanje glodavaca kod kuće je i korištenje ovog proizvoda, koji zahtijeva samo nekoliko kapi za učinkovito tjeranje miševa. Osim toga, metvica djeluje kao prirodni lijek za iskorjenjivanje glodavaca i prikladna je za unutarnju i vanjsku primjenu.

Ova metoda ne šteti kućnim ljubimcima. Kako biste odvratili glodavce, jednostavno uronite štapić s vatom u nekoliko kapi prirodnog ulja paprene metvice i stavite ga na mjesta gdje su štetnici. Preporučljivo je zamijeniti tampone dva puta unutar tjedan dana. Stjecanje uvida u to kako su glodavci ušli u dom je ključno, jer omogućuje brtvljenje svih otvora pomoću poliuretanske pjene ili druge odgovarajuće metode. Eterična ulja pružaju obranu ne samo od glodavaca, već i od gmižućih i letećih insekata.

Ovaj pristup nudi trajnu zaštitu dok ispušta ugodan miris. Za pripremu repelenta, pomiješajte 10 do 15 kapi eteričnog ulja paprene metvice s 300 ml vode, dobro promiješajte i pretočite otopinu u bočicu s raspršivačem. Nanesite ovu mješavinu na područja osjetljiva na napade insekata i iskusite prednosti ovog dobro cijenjenog repelenta za insekte. Osim što se metvica može koristiti samostalno, može se učinkovito upariti s kajenskim paprom kako bi se povećala njezina učinkovitost u odbijanju glodavaca.

Potrebni sastojci su 1 žličica paprike, 1 žličica sušene metvice, 1 žličica češnjaka u prahu i 1/2 litre tople vode. Za pripremu pomiješajte kajenski papar i sušenu metvicu pomoću mlina. Nakon mljevenja smjesu je potrebno staviti u odgovarajuću posudu i dodati toplu vodu kako bi se osigurala puna pokrivenost. Nakon toga dodajte češnjak u prahu i sve sastojke dobro izmiješajte. Nakon toga, upotrijebite gazu kako biste smjesu procijedili u drugu prikladnu posudu prije nego što je prebacite u bocu s raspršivačem.

Zatim se ova mješavina koristi na mjestima gdje je povećan rizik od aktivnosti glodavaca. Ovaj proces uključuje korištenje plastičnih boca i ulja. Naime, potrebna je plastična boca koja sadrži 100-150 ml bilo kojeg biljnog ulja. Za pripremu treba u plastičnu bocu od 2 litre uliti suncokretovo, repičino ili maslinovo ulje. S obzirom na to da štakor može pristupiti bilo kojem prostoru u koji se smjestila njegova lubanja, sposoban je ući u plastičnu bocu kroz otvor na grlu. Po želji se na dno boce može staviti dodatni mamac. Ova metoda učinkovito hvata miša bez nanošenja štete, olakšavajući njegovo uklanjanje na nježan i jednostavan način.

Sapun posjeduje svojstva odbijanja glodavaca slična onima od paprene metvice, što ga čini optimalnim izborom za odbijanje insekata. Preporučljivo je postaviti sapun blizu vrata, prozora i svih mogućih ulaznih točaka. Osim toga, bitno je zapečatiti sve pristupne točke u vašem domu pomoću materijala kao što su čelična vuna, metalna vuna, beton ili aluminijska folija. Naime, aluminijska folija posebno je učinkovita u odvraćanju glodavaca i djeluje kao izvrstan repelent. Nadalje, mudro je izbjegavati korištenje materijala poput drva ili gume, koje štakori mogu lako izgristi. Miris paprene metvice je ugodan za ljude, ali je vrlo neprivlačan za glodavce.

Posljedično, možemo uroniti kuglice vate u ulje paprene metvice i postaviti ih na kritične ulazne točke. Nadalje, ove pamučne kuglice pomoći će u očuvanju svježeg ambijenta u vašem domu. Za tretiranje područja kontaminiranih mišjim izmetom ili drugim pokazateljima aktivnosti štakora, nanesite sodu bikarbonu. Ovaj spoj, kada se proguta, sprječava otpuštanje plinova koji se stvaraju u tijelu životinje, što u konačnici može rezultirati njezinom smrću. Ako su prisutni kućni ljubimci, stavite sodu bikarbonu u posudu koja ima otvore dovoljno velike da štakori mogu ući. Kako biste spriječili miševe da se infiltriraju u vaš dom, povežite ultrazvučni uređaj za tjeranje štetočina.

Postavite uređaj blizu ulaza ili na mjesta gdje mislite da bi mogli boraviti miševi. Odbojnici emitiraju zvukove koji ostaju nečujni za ljude, ali te frekvencije mogu stvarati nelagodu glodavcima, učinkovito potičući njihov odlazak. Uvjerite se da nema prepreka jer takve zapreke mogu ometati pravilan rad ultrazvuka. Ovaj repelent može se nabaviti na velikim prodajnim mjestima ili putem internetskih tržišta. Unatoč tome, važno je napomenuti da se štakori mogu priviknuti na zvukove koje proizvodi repelent, što dovodi do privremenog smanjenja njegove učinkovitosti. Najučinkovitija metoda za iskorjenjivanje štakora uključuje uvođenje mačke u vaše kućanstvo za lov na miševe.

Nema zahtjeva da mačka posjeduje iznimne vještine u hvatanju ovih malih sisavaca, jer oni pokazuju izuzetnu osjetljivost na svoje grabežljivce. Nakon što otkriju njihov miris, brzo pobjegnu. Može se skupljati mačje krzno od poznanika i distribuirati na raznim mjestima. Iako ova tehnika možda nije najsvjesnija za zdravlje, pokazala je učinkovitost u zavaravanju štakora. Da biste formulirali snažan repelent, pomiješajte češnjak s vodom. Sitno nasjeckajte 1 ili 2 češnja češnjaka i pomiješajte ih s najmanje 1 šalicom (250 ml) tople vode. Nakon toga ovu smjesu prebacite u bočicu s raspršivačem i nanesite je na područja koja posjećuju miševi. Preporučljivo je ponovno nanositi sprej svakih nekoliko dana kako biste spriječili miševe da uđu u dom.

Živi li u vašem kućanstvu mačka i smatrate li mačku najučinkovitijim lijekom protiv najezde miševa? Alternativno, koristite li neke kemijske tvari za uklanjanje miševa iz svog životnog prostora? Pozivamo vas da podijelite svoja iskustva u komentarima.

PREUZMITE BESPLATNO!

SAMO ZA NAŠE ČITATELJE!

Unesite svoj e-mail kako biste dobili BESPLATNU KNJIGU sa najnovijim RECEPTIMA. Otkrijte jednostavne korake za pripremu jela koja će oduševiti vašu porodicu i prijatelje. 😎

Preuzmite knjigu sa najboljim receptima jednim klikom!

Preporučujemo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here