Oglasi - Advertisement

Iako rješavanje problema s perilicom rublja i uklanjanje kamenca i prljavštine može biti prilično skupo, odabir da je sami očistite može dovesti do uštede. Kako biste ispravno izvršili ovaj zadatak i spriječili bilo kakvu štetu na uređaju, pridržavanje nekoliko jednostavnih savjeta je ključno za održavanje vaše perilice rublja u izvrsnom stanju. Pravilno održavanje perilice rublja ključno je za optimalan rad.

Sadržaj se nastavlja nakon oglasa

  • S vremenom nakupljanje ostataka deterdženta i kamenca unutar perilice može umanjiti kvalitetu pranja, pa čak i uzrokovati štetu. Nadalje, prljavština može začepiti odvodnu cijev, ometajući učinkovito ispuštanje deterdženta i uzrokujući neugodne mirise. Održavanje spremnika za vodu Sastojci: – 50 grama H2O2, -3 žličice natrijevog bikarbonata i Negativne tri žličice sapuna za pranje rublja.

Postupak: Sve sastojke dobro sjediniti. Pažljivo izvadite spremnik deterdženta i smjesu nanesite u debelom sloju po njegovoj površini. Ostavite smjesu da odstoji 15-30 minuta, ovisno o razini prljavštine. Spužvicom očistite dozator, zatim ga isperite pod mlazom vode. Iskusni tehničar za popravak perilice rublja preporučio je ovu metodu zbog njezine pokazane učinkovitosti, napominjući da se ovom tehnikom također može učinkovito očistiti bubanj perilice rublja.

  • Korištenje limunske kiseline je najjednostavniji način za brzo uklanjanje kamenca s grijača. Postupak: Stavite 100-200 grama limunske kiseline u odjeljak za deterdžent i pokrenite ciklus pranja na temperaturi postavljenoj na 60 stupnjeva. Ova jednostavna tehnika uspješno uklanja kamenac sa svih ključnih dijelova perilice, uključujući grijaće elemente i valjke. Kako biste sačuvali gumenu brtvu perilice, prikupite sljedeće sastojke: 500 mililitara vode i 1 žlicu limunske kiseline.

Postupak uključuje kombiniranje limunske kiseline s vodom kako bi se stvorila otopina. Namočite krpu u ovu otopinu i njome očistite unutrašnjost gumene brtve. Ova metoda učinkovito uklanja prljavštinu, ostatke i spore plijesni, pomažući održavanju perilice rublja čistom i higijenskom. Prema iskustvima korisnika o tehnikama čišćenja, čitateljica Peta svoju perilicu rublja ima dvije godine i redovito ju održava. Bez obzira na to, njezin suprug primijetio je da je rublje izgubilo prijašnju svježinu.

  • Na kraju su otkrili da neugodan miris potječe od naslaga prljavštine i deterdženta uzrokovanih pranjem na nižim temperaturama. Kako bi postigla obnovljenu svježinu u svom rublju, Peta stavlja dvije tablete za perilicu posuđa u perilicu, podešava temperaturu na 90 stupnjeva i omogućuje mašini da završi svoj ciklus. Ona se pridržava ove metode svaka tri mjeseca. Uz to, Peta koristi domaći prašak za uklanjanje kamenca pod nazivom Homemade Calgon i predlaže ga prijateljima koji se suočavaju s problemima s kamencem ili neugodnim mirisima.

Sastojci: Pomiješajte dva dijela sode za pranje, dva dijela sode bikarbone, dva dijela limunske kiseline i jedan dio soli koja nije jodirana. Upute: Pomiješajte sastojke i stavite ih u posudu koja se može zatvoriti. Za čišćenje prazne perilice dodajte nekoliko žlica (cca 4-5) na temperaturi od 90 stupnjeva. Nadalje, ovaj proizvod djeluje kao pojačivač rublja koji omekšava vodu i održava perilicu čistom.

  • Održavanje perilice rublja čistom i bez kamenca može znatno produžiti njezin životni vijek i kvalitetu vašeg rublja. Isplativa i praktična metoda uključuje korištenje prirodnih sastojaka poput vodikovog peroksida, sode bikarbone i limunske kiseline. Uključivanjem rutinskog održavanja i pridržavanjem ovih preporuka, vaša će perilica rublja savršeno raditi mnogo godina, bez neugodnih mirisa ili problema s kamencem. Primijenite ove strategije i uživajte u perilici rublja bez mrlja koja besprijekorno radi.
Preporučujemo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here