Oglasi - Advertisement

Održavanje perilice rublja ključno je za njen učinkovit i dugotrajan rad. Rutinsko čišćenje pomaže u izbjegavanju nakupljanja prljavštine, neugodnih mirisa i smanjenja učinkovitosti stroja. U nastavku su dvije jednostavne, ali učinkovite metode čišćenja: 1. Korištenje tableta za pranje posuđa za čišćenje Ovaj pristup je brz i jednostavan i dobro funkcionira za uklanjanje nakupljene masnoće i deterdženata iz unutrašnjosti perilice. Što je potrebno: Dvije tablete za čišćenje posuđa.

Sadržaj se nastavlja nakon oglasa

  • Postupak: Priprema: Neotvorene tablete za pranje posuđa izravno stavite u bubanj stroja. Postavka programa: Odaberite program za pamuk ili drugu opciju koja radi na visokim temperaturama, približno 60°C. Započnite program. Tablete će se otopiti i djelovati na čišćenje unutrašnjosti stroja. Ishod: Nakon što program završi, stroj će biti očišćen, što će rezultirati značajno čišćom vodom bez nakupljanja prljavštine. 2. Čišćenje limunom i pastom za zube.

Ova metoda se možda čini pomalo nekonvencionalnom, ali može biti vrlo učinkovita za uklanjanje neugodnih mirisa i čišćenje unutrašnjosti. Što je potrebno: Jedan limun. Pasta za zube Postupak: Priprema: Uzmite limun i prerežite ga na pola, pa jednu polovicu namažite pastom za zube. Montaža: Stavite polovicu limuna u bubanj stroja, a unutrašnjost vrata stroja namažite pastom za zube. Započnite radom stroja na kratkom ciklusu s vrućom vodom.

  • Ova radnja pomaže u uklanjanju nepoželjnih mirisa i dezinfekciji unutrašnjosti. Dodatak: Nakon što je program završen, krpom ili spužvom očistite gumenu brtvu mješavinom sode bikarbone i octa. Nakon toga pokrenite kratki program u trajanju od otprilike 15 minuta kako biste osigurali dodatnu čistoću. Preporuke: Rutinsko održavanje: Preporučljivo je čistiti perilicu najmanje jednom mjesečno. Korištenje specijaliziranih sredstava za čišćenje: Po potrebi možete koristiti i posebne proizvode namijenjene održavanju perilica rublja koji se mogu naći u trgovinama. Ove tehnike lako je slijediti, iskoristite predmete koje vjerojatno imate kod kuće i pomažu u održavanju stanja vaše perilice rublja.

DODATNI TEKST

Banane su nedvojbeno hranjive i korisne za većinu pojedinaca; međutim, neke skupine trebaju biti oprezne u pogledu njihovog unosa. Iako sadrže obilje vitamina, minerala i vlakana, različiti čimbenici mogu ih učiniti potencijalno opasnima za određene ljude. Osobe koje pate od alergija, astme i atopijskog dermatitisa mogu doživjeti alergijske reakcije na banane. Kada je netko alergičan na banane, javljaju se simptomi poput svrbeža, osipa i promjena na koži jer tijelo banane doživljava kao potencijalnu prijetnju.

  • Osobe s dijagnosticiranim dijabetesom trebale bi biti oprezne s konzumiranjem banana, budući da je ovo voće bogato ugljikohidratima i prirodnim šećerima, što može dovesti do povećanja razine šećera u krvi. Za osobe s dijabetesom važno je pratiti unos banana i upravljati veličinom porcija.

Osim toga, može biti korisno kombinirati banane s namirnicama bogatim proteinima ili s povrćem bez škroba. Osobe s visokim razinama kalija, osobito one s problemima s bubrezima, mogu smatrati banane problematičnim jer su izvor kalija. Za ove pojedince bi konzumacija banana mogla biti rizična, pa ih se mora kloniti.

  • Osobe kojima je dijagnosticiran sindrom iritabilnog crijeva (IBS) mogu otkriti da banane, koje sadrže oligo-fruktan, mogu dovesti do problema kao što su bolovi u trbuhu, nadutost i nelagoda. Dok banane nude brojne zdravstvene prednosti, ključno je za one koji su pogođeni IBS-om da budu oprezni i potraže savjet od zdravstvenog radnika prije dodavanja banana svojoj prehrani.

PREUZMITE BESPLATNO!

SAMO ZA NAŠE ČITATELJE!

Unesite svoj e-mail kako biste dobili BESPLATNU KNJIGU sa najnovijim RECEPTIMA. Otkrijte jednostavne korake za pripremu jela koja će oduševiti vašu porodicu i prijatelje. 😎

Preuzmite knjigu sa najboljim receptima jednim klikom!

Preporučujemo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here