Oglasi - Advertisement

Ako miris i dalje postoji unatoč dezinfekciji cipela, razmislite o primjeni ovih učinkovitih kućnih lijekova. Postoji mnoštvo metoda za uklanjanje neugodnih mirisa iz vaše obuće, a nadmašuje broj zvijezda na nebu; međutim, evo nekoliko prijedloga. Prije nego započnete proces čišćenja, provjerite jesu li cipele potpuno suhe. Ako su vlažni ili mokri zbog redovitog nošenja, fizičke aktivnosti ili lošeg vremena, umetnite novine u njih i ostavite ih da se osuše na zraku.

Sadržaj se nastavlja nakon oglasa

Ako se miris nastavi zadržavati nakon što ste dezinficirali cipele, razmislite o korištenju nekih od ovih kućnih lijekova: uzmite dvije čarape i napunite ih sodom bikarbonom, pričvrstite otvoreni kraj tako da ga zavežete. Stavite jednu čarapu u svaku cipelu preko noći. Dodatno, upotrijebite sprej za dezinfekciju kako biste uklonili bakterije i gljivice odgovorne za neugodan miris.

Puder za stopala ili prašak za pecivo također se mogu koristiti za postizanje sličnog učinka unutar cipele. Određena obuća može se prati u perilici; stoga je preporučljivo pridržavati se navedenih uputa za optimalne rezultate. Općenito, većinu cipela koje se mogu prati u perilici treba staviti u blagi ciklus uz hladnu vodu i blagi deterdžent.

Obavezno izbjegavajte njihovo stavljanje u sušilicu. Kako biste spriječili buduće mirise, pobrinite se da vaše cipele ostanu suhe i mijenjajte parove koje često nosite. Ako miris i dalje postoji čak i nakon dezinfekcije cipela dezinficijensom, razmislite o primjeni ovih kućnih lijekova: Napunite dvije čarape sodom bikarbonom, pričvrstite ih na vrhu i umetnite po jednu čarapu u svaku cipelu.

Ostavite cipele da odstoje preko noći. Kako biste uklonili bakterije i gljivice odgovorne za neugodne mirise, nanesite sprej za dezinfekciju na unutrašnjost cipela. Alternativno se mogu koristiti puder za stopala ili soda bikarbona jer učinkovito upijaju vlagu i neutraliziraju neugodne mirise. Određene vrste obuće prikladne su i za pranje u perilici rublja.

Za postizanje optimalnih rezultata pridržavajte se priloženih uputa. Obično se većina obuće koja se može prati u perilici pažljivo čisti u hladnoj vodi s blagim deterdžentom. Bitno je ostaviti ih da se osuše na zraku. Kako prenosi 24sata.hr, održavanje suhoće cipela ključno je za sprječavanje budućih neugodnih mirisa, a preporučljivo je često izmjenjivati ​​parove koje nosite.

BONUS TEKST:

Primarni uzrok neugodnog mirisa stopala često se pripisuje gljivicama; stoga će se ova rasprava u cijelosti pozabaviti problemom neugodnog mirisa stopala. Uvredljivi mirisi cipela predstavljaju značajan izazov za pojedince svih spolova. Koje su učinkovite metode za uklanjanje neugodnih mirisa iz tenisica? Po običaju nudimo rješenja, stoga nastavite čitati ovaj tekst.

Primarni uzrok neugodnog mirisa stopala često se pripisuje gljivičnim infekcijama. Ova rasprava bavit će se problemom neugodnog mirisa stopala, ulogom gljivica i povezanim neugodnostima koje pojedinci doživljavaju. I tijekom ljetnih i zimskih mjeseci, osoba može osjetiti znatnu nelagodu kada treba izuti cipele u javnosti, posebno kada se bori sa značajnim problemom stopala kao što su gljivice na noktima, koje također pridonose neugodnim mirisima. Ovo stanje može dovesti do neugodnog mirisa koji izlazi iz obuće. Uobičajeni osjećaji koje pojedinci izražavaju uključuju:

“Moje tenisice, čizme i ostala obuća ispuštaju neugodan miris.” Ova izjava odražava neugodan miris koji se često javlja iz cipela, a koji se obično ne pripisuje kvaliteti materijala osim ako nisu izrađene od inferiornih sintetičkih tvari. Kako ukloniti miris iz cipela? Neophodno je temeljito dezinficirati obuću, jer postoji značajan rizik od gljivične infekcije unutar obuće, koja bi se kasnije mogla vratiti na stopala ako se ne riješi. Za početak sprejevi za cipele služe kao učinkovito rješenje. Ovi sprejevi su lako dostupni i mogu se kupiti na raznim mjestima, uključujući ljekarne i trgovine parfemima.

Oporavak vaše obuće bit će olakšan osvježavanjem i uklanjanjem zaostalih gljivica. To se postiže nanošenjem spreja na cipele otprilike trideset minuta prije polaska, održavajući razmak od 15 cm. Alternativno, možete odlučiti poprskati cipele preko noći dok ih ne koristite. Eventualni miris nestaje u roku od 24 sata, a postupak je potrebno ponoviti više puta. U konačnici, problem će biti riješen na zadovoljavajući način nakon određenog vremena.

Isti rezultat može se postići korištenjem specijaliziranih pudera za stopala, koji bi trebali sadržavati ne samo antifungalne sastojke, već i ugodne mirise koji uklanjaju mirise iz obuće. Ovi prašci su lako dostupni u ljekarnama i drogerijama. S vremenom, rezultati će vam sigurno donijeti zadovoljstvo. Osim toga, dostupni su prirodni lijekovi koji rješavaju i problem uklanjanja neugodnog mirisa iz tenisica i gljivice na stopalima.

Počinjemo s etabliranom i prethodno spominjanom supstancom koja je, prema našim saznanjima, nezamjenjiva: soda bikarbona. Ovaj spoj učinkovito uklanja neugodne mirise iz raznih kućanskih predmeta, uključujući tepihe, kauče, madrace i jastuke. Stoga bi se moglo isplatiti razmisliti o njegovoj primjeni i unutar cipela.

Korištenje ovog proizvoda je nevjerojatno jednostavno; Može se nanijeti ili prije izlaska iz kuće stavljanjem u cipele ili dok su cipele kod kuće, učinkovito uklanjajući neugodne mirise. Ovo rješenje ima dvostruku svrhu, jer ne samo da uklanja nepoželjne mirise, već se također bavi i ostacima gljivica i bakterija prisutnih u obući. Osim toga, siguran je za upotrebu, ne predstavlja prijetnju vašoj koži ili cjelovitosti vaših cipela, što je važno za razmatranje.

PREUZMITE BESPLATNO!

SAMO ZA NAŠE ČITATELJE!

Unesite svoj e-mail kako biste dobili BESPLATNU KNJIGU sa najnovijim RECEPTIMA. Otkrijte jednostavne korake za pripremu jela koja će oduševiti vašu porodicu i prijatelje. 😎

Preuzmite knjigu sa najboljim receptima jednim klikom!

Preporučujemo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here