Zatim predstavljamo esencijalnu komponentu – kofein. Ovaj manji stimulans može pokrenuti proces koji se naziva termogeneza, što u biti znači da tijelo koristi dodatnu energiju za metaboliziranje hrane. To znači da ćete potrošiti nekoliko kalorija više, što je svakako koristan rezultat!
Ipak, kao i sa svim stvarima, postoji strategija za poboljšanje iskustva. Preporučljivo je izbjegavati kavu na prazan želudac; može stvoriti osjećaj sličan paljenju unutarnje vatre, što je svakako nešto što treba izbjegavati. Bolje je odgoditi kavu dok ne završite s obrokom.
- Ako cijenite jutarnju rutinu, savjetujemo vam da odaberete vodu ili čaj s malo limuna umjesto da započnete dan kavom na prazan želudac. Ovaj izbor će hidratizirati i energizirati vaše tijelo, izbjegavajući nepotreban stres za vaš probavni sustav.
Svakako naglasite važnost doručka! Neophodan je za održavanje metabolizma i sprječavanje nakupljanja masti. Uživajte u hranjivom doručku i vaše će tijelo pokazati koliko cijeni.
Trenutačno su neki pojedinci uvjereni da je prije buđenja prijeko potrebno popiti litru vode. Ipak, dr. Gifing ističe važnost osvještavanja svake tvari koju unosimo u tijelo, pa tako i kave. Postizanje ravnoteže i izbjegavanje pretjeranog uživanja je ključno.
- Ukratko, kava može djelovati kao koristan saveznik na vašem putu mršavljenja, sve dok se pravilno konzumira, uz uravnoteženu prehranu i druga pića. Uživajte u svakom gutljaju i dopustite da vas kava podrži u postizanju vaših ciljeva!
BONUS:
Ovaj stoljetni ČISTAČ CRIJEVA otklanja višak kilograma, ublažava zatvor, rješava kožne probleme i još mnogo toga!
Često se tvrdi da se imunitet nalazi u crijevima i ta tvrdnja vrijedi. Snažan probavni sustav može uvelike poboljšati imunitet, ojačavši ga za nevjerojatnih 80%. Stoga je bitno redovito se usredotočiti na održavanje zdravlja crijeva i potpomaganje njegovih funkcija detoksikacije.
- Primarni cilj je poboljšati cjelokupnu funkciju crijeva, što se postiže uklanjanjem nakupljenih toksina i neprobavljenog otpada iz debelog crijeva. Dosljedno čišćenje debelog crijeva može ponuditi brojne prednosti, kao što je smanjenje tjelesne težine, poboljšana izvedba crijeva, bolje opće zdravlje, olakšanje od zatvora i proljeva, ojačana učinkovitost imunološkog sustava, povećana razina energije, poboljšanje stanja kože, zdravija kosa i nokti, kao i ublažava simptome dijabetesa i artritisa.
U ovom članku, cilj nam je predstaviti jednostavnu metodu za održavanje dosljednog zdravlja debelog crijeva kroz praksu čišćenja.
Sve što je potrebno su dva jednostavna sastojka! Kefir, fermentirani napitak koji se obično dobiva iz mlijeka, donosi obilje kultura probiotičkih bakterija. Ovaj hranjivi napitak služi kao kompletan izvor proteina, pun esencijalnih aminokiselina, važnih minerala i ključnih vitamina B skupine.
Probiotički organizmi igraju vitalnu ulogu u pročišćavanju crijeva, podržavanju uravnoteženog crijevnog mikrobioma i učinkovitom uklanjanju štetnih patogena poput E. coli i parazita.
Štoviše, pomaže u ponovnom uspostavljanju funkcionalnosti probavnog sustava i djeluje kao lijek za upalne poremećaje crijeva. Uključivanje lanenih sjemenki u svakodnevne obroke može biti koristan način pomoći u detoksikaciji debelog crijeva.
Konzumiranje cijele sjemenke lana vjerojatno će dovesti do toga da se kreće kroz probavni trakt uglavnom nepromijenjena i bez značajnijih učinaka. Za maksimalnu učinkovitost savjetuje se kupiti sjemenke i samljeti ih u fini prah prije upotrebe. Međutim, ključno je usitniti samo potrebnu količinu sjemenki jer njihova ljekovita svojstva brzo opadaju.
Za čišćenje debelog crijeva preporučljivo je odabrati laneno ulje, a ne laneno ulje. Iako laneno ulje sadrži veću koncentraciju omega-3 masnih kiselina u usporedbi sa sjemenkama po težini, sjemenke imaju bolje nutritivne prednosti. Nadalje, imaju manje kalorija i više vlakana.
Dvije žlice lanenog sjemena sadrže 75 kalorija, dok ekvivalentna količina lanenog ulja može imati i do 240 kalorija. Štoviše, sjemenke lana ističu se kao vrijedan izvor vitalnih minerala poput magnezija i bakra, što ih razlikuje od ulja sjemenki lana.
pristup:
Pomiješajte 1 čajnu žličicu sitno samljevenog lanenog sjemena sa 100 ml kefira, dobro promiješajte. Preporučljivo je popiti ovu mješavinu oko 30 minuta prije doručka. Osim toga, preporuča se pripremanje i konzumiranje ove mješavine prije spavanja.
- Održavajte režim tjedan dana, zatim dopustite svom tijelu kratak odmor. Nakon toga ponovno ponovite režim, ali ovaj put udvostručite dozu. Preporučljivo je postupno povećavati dozu dok ne dobijete 2 žlice mljevenog lanenog sjemena. Redovito sudjelovanje u rutinama čišćenja dovest će do značajnog poboljšanja vašeg cjelokupnog zdravlja i blagostanja. Podijelite ove korisne savjete sa svojim prijateljima!