Oglasi - Advertisement

Oni koji imaju kuću ili vrt sigurnu su se susreli nekad sa pojavom miševa posebno u ovom periodu kada nastupaju hladni dani.Nije rijetkost da se ovi nametnici pojavljuju i u stanovima u zgradama.

Sadržaj se nastavlja nakon oglasa

Suočavate se s najezdom miševa u vašem domu i dvorištu? Jeste li iscrpili razne metode bez postizanja željenih rezultata? Prema izvješću The Suna, jedna je žena nedavno otkrila genijalno rješenje za uklanjanje miševa koristeći uobičajene kućanske predmete. Vrtlarica Michelle Furthau izjavila je da je glodavce učinkovito eliminirala isključivo korištenjem vrećica čaja i vode.

U videu na TikToku, osoba s korisničkim imenom @michelle_furtav demonstrirala je postupak stavljanja više vrećica čaja od mente u lonac kipuće vode. Nakon što su se vrećice čaja neko vrijeme natapale i lagano ohladile, Michelle je posložila jeftine plastične čaše na stol, stavljajući vrećicu čaja u svaku šalicu. Nakon toga je postavila šalice na razna mjesta u svom domu, uključujući ormare i police.

Preporučila je da se ostatak čaja izlije vani po obodu kuće. U odgovoru na komentar na svoj video, Michelle je pojasnila da miševi imaju jaku averziju prema mirisu peperminta. Izjavila je: “Drži ih podalje i izvan vašeg doma, i djeluje jako dobro.” Nadalje, spomenula je, “upravo sam stavila dvije vrećice čaja u svoj vrt, a dva miša koja su bila tamo više ne mogu vidjeti”, navodi Jutranji.

Miris pougljenjene vune ili perja učinkovito odbija sve glodavce. Za korištenje ove metode potrebno je zapaliti i potom ugasiti vunenu čarapu, ptičje paperje ili perje. Nastale pougljenjene ostatke treba rasporediti po područjima namijenjenim zaštiti od ovih nepoželjnih uljeza. Uglavnom, stare vunene čarape ili perje mogu se potpuno spaliti, dobiveni pepeo pokupiti, pomiješati sa suhim kitom i tom smjesom namazati tragove miševa. U takvim okolnostima njihov izlazak je zajamčen.

  • Brezov katran djeluje kao snažno sredstvo za odvraćanje glodavaca. Da biste ga učinkovito iskoristili, natopite krpe supstancom i stavite ih na mjesta kojima miševi često prolaze, uključujući podrume, tavane, šupe i razne tehničke prostorije. Terpentin se također može koristiti; tekućinu treba pretočiti u posude i staviti duž staza miševa. Alternativno, mješavina terpentina i kerozina može se pripremiti i primijeniti raspršivanjem na mjestima kao što su podrum, tavan ili šupa.

Obično se ocat jednostavno raspršuje na tavanu i podrumu.  Ova je metoda i dokazana i iznimno učinkovita. Dosljednom primjenom octa u trajanju od 1 do 3 dana može se uspješno istjerati svaki miš iz prostora. Za obradu površine od 80 četvornih metara bit će potrebno otprilike 3 litre octa. Jedini potrebni materijali su obična vata i ocat. Za čišćenje ormara i prostora namijenjenih za skladištenje hrane treba koristiti mješavinu jednakih dijelova octa i vode.

Neophodno je temeljito usisati cijelo prebivalište i očistiti svaku sobu kako biste uklonili sve ostatke hrane koji mogu privući miševe i druge štetočine. Preporučljivo je suzdržati se od pripreme vate neposredno prije nanošenja, jer će tada miris octa biti najizraženiji. Obavezno nosite plastične rukavice tijekom ovog postupka. Temeljito zasićenje vate je neophodno. Upotrijebite ovu tehniku ​​za potrebnu količinu vate. Obično postavljam otprilike 10 komada po cijelom stanu – budite uvjereni, neće biti vidljivi.

Umetnite vatu u sva područja gdje su primijećeni miševi ili njihovi tragovi, uključujući ormariće, ispod sudopera, na policama, iza štednjaka ili na kuhinjskom pultu. Nadalje, ispunite sve praznine i otvore peletima kako biste spriječili miševe da uđu. Zamijenite pelete kada izgledaju suhe i izgube miris octa. Nakon kratkog razdoblja, znakovi miševa su nestali, a tijekom cijele zime nisam primijetio njihovu prisutnost u našem stanu. Za pojačanu učinkovitost savjetuje se korištenje octa od mente.

Ako više nema znakova miševa u vašem domu—kao što su mrvice ili izmet—to znači da su zamke ispunile svoju predviđenu funkciju. Alternativno, ove se zamke mogu povremeno ponovno primjenjivati ​​kao mjera opreza. Ovaj pristup je učinkovita strategija za kontrolu miševa, jer ne samo da ih odbija neugodnim mirisom octa, već ih i izravno eliminira. Vlasnici kuća mogu otkriti da potencijalni kupci brzo izgube interes za njihovu nekretninu. Miris octa može iritirati njihove dišne ​​puteve, ometajući njihovu sposobnost da se udobno snalaze u prostoru.

Kako miševi dolaze do stanova? Materijali poput mineralne vune i polistirena posebno su pogodni za gniježđenje glodavaca. Iako se sigurnosna mreža može postaviti tijekom izgradnje, neizbježno je da će glodavci otkriti način ulaska. Svaki se pojedinac susreće s ovim problemom na svoj način, a ponekad čak i grizu zidove fasade, što rezultira čujnim zvukovima šuškanja i grebanja. Ipak, izvedivo je boriti se protiv ovog problema. Naftalen je tvar koja predstavlja opasnost za miševe.

Obično se nanosi u praškastom obliku na mineralnu vunu tijekom procesa izolacije. Dok miševi mogu prolaziti kroz zidove, oni se ne nastanjuju u izolaciji zbog njezinog tretmana ovim otrovnim spojem. Osim toga, naftalen se pokazao vrlo učinkovitim u odbijanju glodavaca iz prostora kao što su podrumi, šupe i tavani. Za optimalne rezultate preporučljivo je samljeti naftalin u fini prah, pomiješati ga s piljevinom i smjesu rasporediti po mjestima koja posjećuju miševi.

Preporučujemo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here