Oglasi - Advertisement

Održavanje higijene u našem domu je jako važno a obavljanje kućnih poslova je vrlo zahtijevan posao koji uzima puno vremena i truda. Prostorija kojoj treba posvetiti posebnu pažnju je kupatilo u kojem se mogu pojaviti neprijatni mirisi.

Sadržaj se nastavlja nakon oglasa

Miris urina u zahodu jedan je od najneugodnijih mirisa koji mogu prožeti kućanstvo i predstavlja značajan izazov za uklanjanje. Srećom, gotovo svaki problem ima odgovarajuće rješenje, koje ćemo vam predstaviti u ovom članku. Primjenom ove metode eliminirati ćete neugodan miris, a za sobom ćete ostaviti samo ugodan miris. Upotrijebite utvrđeni prirodni pristup učinkovito ćete riješiti problem koji je pri ruci.

Potrebna nam je jedna litra vode. Pet žlica natrijevog bikarbonata. Dvanaest klinčića. Nekoliko kapi eteričnog ulja po želji. Postupak: Ulijte jednu litru vode u bocu s raspršivačem. Umiješajte pet žlica sode bikarbone, zajedno s klinčićima i dodajte nekoliko kapi eteričnog ulja. Temeljito promiješajte sve komponente. Proizvod koristite za čišćenje WC školjke, jer učinkovito služi i kao osvježivač zraka.

Kako biste postigli još učinkovitiji rezultat, možete razmisliti o dodavanju sode bikarbone u WC školjku prije upotrebe. Ostavite da ostane na mjestu 30 minuta. Nakon toga rubove očistite WC četkom, nakon čega temeljito isperite. Soda bikarbona služi za dezinfekciju WC školjke dok učinkovito neutralizira neželjene mirise. Za pripremu domaćih tableta za osvježavanje WC školjke, pomiješajte jednu šalicu sode bikarbone u zdjelu za miješanje.

Umiješajte jednu žličicu bijelog octa i jednu žličicu limunovog soka, zajedno sa žličicom vodikovog peroksida. Dodajte nekoliko kapi eteričnog ulja po želji i dobro promiješajte. Pripremite kapsule i ostavite ih da se osuše preko noći. U slučaju da osjetite neugodan miris, posebice miris urina iz WC školjke, preporučljivo je staviti jednu kapsulu u posudu. Ostavite da ostane i zatim nastavite s ispiranjem.

  • Doživjet ćete samo ugodan miris. Sanitarna sol Ovu jednostavnu tehniku ​​trebali bi koristiti svi pojedinci u svojim kućanstvima, budući da je i isplativa i potpuno pouzdana. Umjesto da se oslanjate na skupe kemikalije iz trgovine, razmislite o korištenju ovog učinkovitog kućnog lijeka. Opće je poznato da WC može poslužiti kao značajno tlo za razmnožavanje bakterija ako se ne održava pravilno.

Svaki put kada isperete, bakterije se rasprše u okolno područje, što potencijalno dovodi do neželjenih problema. Najveća razina rizika javlja se kada WC koristi više osoba bez odgovarajuće dezinfekcije. U tim slučajevima, vjerojatnost prijenosa bakterijskih infekcija naglo raste. Ipak, ovo pitanje nije pojedinačno; tu su i neugodni mirisi, žute mrlje i kamenac koji se nakupljaju na mjestima koja nisu vidljiva tijekom rutinskog čišćenja.

To može dovesti do neadekvatne propusnosti i ponovnog začepljenja WC školjke, osobito u slučajevima kada je u kućanstvu prisutna tvrda voda. Utjecaj soli u WC školjki: Učinkovito uništava bakterije. Uklanja neugodne mirise. Uklanja žute ostatke s unutarnjih površina posude. Uklanja vodu. Besprijekorna dezinfekcija, apsolutna čistoća i potpuni izostanak bilo kakvog mirisa.

Potrebno je koristiti jednu punu žlicu soli. Dvije žlice octa. Postupak: Proces je prilično jednostavan. Svaku večer u posudu treba usuti žlicu soli, pazeći da sol prekrije unutarnje površine. Nakon toga dodajte 2 žlice octa i ostavite smjesu da odstoji preko noći. Ujutro jednostavno isperite posudu i time je postupak završen.

Bonus tekst:

Kulinarska tradicija Afrike je zamršena i raznolika, a oblikovala se kroz brojna stoljeća pod utjecajem različitih kultura, geografskih karakteristika i klimatskih uvjeta. Središnji dio afričke prehrane je široka paleta hrane lokalnog porijekla, na koju duboko utječu različite klime i običaji pojedinih regija. Fufu, nadaleko poznato jelo, sastoji se od kuhanog i pasiranog korjenastog povrća poput jamsa ili kasave, dok se banku, koji se obično priprema od kukuruza ili prosa, često predstavlja kao dopunski prilog.

Oba ova jela bogata su hranjivim tvarima i daju potrebnu energiju za svakodnevne aktivnosti. U prehrambenom krajoliku zapadne Afrike mahunarke poput kikirikija, graha i slanutka, uz žitarice, imaju veliku važnost. Značajne razine proteina i vlakana prisutnih u mahunarkama čine ih vrijednim dodatkom svakodnevnim obrocima.

Obično se mahunarke ugrađuju u juhe ili variva, a istaknute su u jelima poput juhe “egusi”, koja uključuje sjemenke dinje i često sadrži meso ili ribu. Istočna regija Afrike, poznata po svojoj vlažnijoj klimi pogodnoj za uzgoj raznolikog voća i povrća, nudi bogat izbor svježih namirnica u svojoj kulinarskoj tradiciji. Na primjer, u Keniji, uobičajeno jelo “ugali”, napravljeno od kukuruza, popraćeno je izborom povrća i mesa.

Preporučujemo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here